Faktura jest jedynym z ważniejszych dowodów w biznesach i instytucjach. Faktura jest specyficznym dokumentem domagającym się adekwatnego także efektywnego wystawiania. Tradycyjny krążenie faktury może skutecznie burzyć pracę w przedsiębiorstwie, chociażby ze względu na utracenie pisma, względnie przypadkowe dewastacja. Biznesy stosujące papierowy obieg faktur zakupu ,powinny go zamienić skanowaniem również elektronicznym wymianą.

list

Autor: Nicole Beauchamp
Źródło: http://www.flickr.com

Da to spore oszczędności dodatkowo obniży liczbę popełnianych pomyłek przy liczeniu tych dokumentów. Nierzadko faktury (więcej na ten temat tutaj) trafiają do kancelarii albo wydziałów biznesowych firmy gdzie są opisane za pośrednictwem osoby a potem są przekazywane do działu księgowości, gdzie następuje ich księgowanie i płatność.Nawet jeśli faktura trafi wcześniej do oddziału księgowości, dodatkowo musi być opisana i zaakceptowana przez dział merytoryczny. Papierowy bieg sprawia, że faktury przepadają, bywają zbyt długo trzymane, muszą kilka razy krążyć po firmie. W obecnych czasach większe firmy powinny przejść na elektroniczny obieg faktur.

Jakie korzyści przynosi firmom skanowanie i elektroniczny obieg faktur?

Przede wszystkim ekonomizacje. Pierwsze oszczędności można już dojrzeć w firmach otrzymujących od 5 tys. faktur wzwyż rocznie już po pół roku. Zamiana obiegu papierowego na obieg elektroniczny faktur przynosi pożytek dla wszystkich działów uczestniczących w tym procesie, np. skrócenie czasu i pomniejszenie kosztów obsługi faktur; zminimalizowanie operacji manualnych; obniżenie liczby błędów; minimalizacja odsetek z racji spóźnionych płatności; pełny wgląd do historycznych danych. Oto ekonomiczne rozwiązania dla twojej firmy – http://www.efematic.pl/>

Faktura

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Korzyści dla firm wprowadzających elektroniczny obieg faktur:

– zmniejszenie nakładu pracy potrzebnego na obsługę faktury w firmie,- usprawnienie rejestrowania dokumentów w wyniku eliminacji papierowego obiegu faktury,- stały monitoring terminowości przepływu faktury,- egzekwowanie przez system procedur związanych z akceptacją faktury,- jednoznaczne przypisanie odpowiedzialności do danej osoby zdefiniowanej w procesie.

Elektroniczny obieg faktury jako gwarancja dobrego prowadzenia referatu.
Tagi: