Smacznie sporządzone danie smakuje jeszcze lepiej kiedy jest podane na eleganckich talerzach. Nie tylko od święta zasiadamy do zastawionego stołu, obfitego w domowe posiłki – wystarczy oczekiwana impreza ze znajomymi, urodziny, czy np. rocznica komunii. Na takim wydarzeniu elegancka porcelana to po prostu konieczność.

Eleganckie zestawy Giardino marki Vittore Comforto

Autor: Vittore Comforto
Źródło: Vittore Comforto

Esencją starannie podanego obiadu lub deseru zawsze są talerze. W najbardziej zadbanej formie mamy talerze dekoracyjne, które służą głównie kruchymprzekąskom i ciasteczkom.

Zainteresował Cię ten wątek? Nie zwlekaj, tylko zobacz nowy tekst (https://metro-catering-system.pl/produkt/26/pakowarka-prozniowa-tvm1), który na pewno niezwykle Cię zainteresuje. Zobacz!

Możemy na nich położyć przyprawy typu chrzan, ćwikła lub grzyby. Dekoracja ma w sobie pokład symboliki – mowa tutaj o porcelanie dość wysokiej klasy. Talerze ozdobne posłużą również do kładzenia na nich owoców, co bardziej zamożni nie wyobrażają sobie również zjedzenia obiadu na zastawie „podlejszego” gatunku. Dekoracyjność na talerzach to również innowacyjność i niekonsekwencja. Wyróżniamy talerze dekoracyjne ze zdobieniami, wypłaszczeniami i wygięciami, jak w kształcie liścia. Na podobnych postawimy fragment wielkiego ananasa, wysoki tort, pieczonego świniaka. Sprawdź tutaj: .

Mamy talerze typowo do dań obiadowych, talerz na jajka (wydzielone wgłębienia), małe talerzyki do kawy, herbaty i ciasteczek. Całkiem sporo możliwości wyboru i dopasowań pod względem spożywanego posiłku. Warto tutaj zastanowić się nad cudeńkami jakie przygotowujemy i podajemy na eleganckich talerzach.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ów ciekawy temat? Zachęcamy w takim razie na naszą następną witrynę – można zobaczyć tutaj (www.protlumaczenia.pl/) link i należy w niego wejść.

Czy obecne klasyczne typy talerzy to norma na zawsze, czy porcelana – ceremonialny standard od wieków – już zawsze będzie podstawą pod kutię, urodzinowe torty, małą czarną kawkę w dużej firmie? Tutaj nie liczmy na większą zmianę. Na co dzień może używamy zastępników z plastiku i misek, ale w wyjątkowy dzień (święta, ważna chwila rodzinna, itp.) elegancji porcelanowej nie będzie zadość. Dla zainteresowanych więcej tutaj: .

Ręcznie zdobiona porcelana Amelia marki Vittore Comforto

Autor: Altom Sp.zo.o. sp.k.
Źródło: Altom Sp.zo.o. sp.k.

Bez klasowej zastawy dobrej jakości przyjęciu rodzinnemu nie pomoże rewelacyjnie przygotowany obiad. Miejmy te względy na uwadze również przy myciu naczyń i zastawy przed przyjęciem. Najmniejsze ryski na talerzach, sztućcach, czy kieliszkach – wypatrzone przez gości, a co najmniej miłe, wspomniane gospodarzom – przyniosą nam powód do wstydu i kompromitacji. Dosłowna „plama” będzie krążyć jak cień nad gospodarzami bardzo długo.

Talerze pełne elegancji które dodają obiadom uroku, czyli porcelana nie tylko na święta
Tagi: