Porady prawne znalazły sobie miejsce w Internecie i stały się popularne. Od tego czasu wcale nie musisz korzystać z takich miejsc, jak kancelaria prawna, w celu uzyskania odpowiedzi nawet na arcytrudny problem prawny.

A porady prawne mają niższy koszt od stacjonarnych firm radców prawnych, oferując podobną jakość pomocy. Przedtem, jeśli człowiek nie miał pieniędzy na opłacenie radcy, konieczne było szukanie rozwiązania w instytucjach takich jak biuro porad obywatelskich i biuro parlamentarzysty. A to jest jasne, że nie każdy ma czas i możliwości (szczególnie mieszkając w dużej odległości od miasta), by się do nich dostać.

prawo

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Dobrze jest też zajrzeć na jeden z masy cyfrowych portali fachowych, jakie można znaleźć na rodzimym rynku nowoczesnych porad prawnych. Pewien procent z nich udziela rad za opłatą, reszta oferuje bezpłatną pomoc. Dostępne są serwisy poświęcone zawężonemu rodzajowi usług, czyli np. obszarom prawo rodzinne lub prawo administracyjne, jak i też istnieją uniwersalne biura prawne online. Znakomita część stron z poradami internetowymi oddaje użytkownikom do dyspozycji obszerne bazy aktów prawnych i dawnych procesów, co sprawi, że będziemy mogli na własną rękę odszukać odpowiedź na nasze pytanie. Oszczędzi to czas i pieniądze. Zwykle można to zrobić przez wyszukiwarkę, wpisując określony problem i dziedzinę sprawy (np. prawo rodzinne)

Opłaca się skorzystać również z któregoś z mnogości dostępnych wortali prawniczych, jakie funkcjonują na rodzimym rynku nowoczesnych porad prawnych . Część z nich jest płatna, reszta oferuje bezpłatną pomoc. Dostępne są portale poświęcone określonemu rodzajowi usług, czyli np. specjalizacjom prawo rodzinne lub prawo administracyjne, jak i też istnieją bardziej ogólne biura prawne online. Większość stron z poradami online zawiera obszerne wykazy aktów prawnych oraz rozwiązanych spraw, co sprawi, że będziemy mogli własnoręcznie odszukać odpowiedź na problem. To szybki i sprawdzony sposób. Bazy zawierają wyszukiwarki, do których należy wklepać nasz problem plus rodzaj sprawy (np. prawo (adwokaci wrocław) rodzinne)

Po pierwsze, należy spisać umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności niezbędna jest bez wątpliwości asysta notariusza. W tekście umowy zawieramy najistotniejsze dane o firmie i deklarujemy ciało zarządcze spółki.

Gdy pragniemy działać na takiej zasadzie dobrze jest wcześniej wybrać się na rozmowę do radcy prawnego, który trudni się takimi kwestiami. Wyszukanie go też nie przysparza większych kłopotów. Wystarczy skorzystać z internetu np sprawdzić co to obsługa prawna firm Wrocław. Jeżeli wprowadzimy w wyszukiwarkę hasło radca prawny z Wrocławia z pewnością otrzymamy w odpowiedzi odnośniki do wielu stron wysokiej klasy fachowców w tej dziedzinie. Nie obawiajmy się prosić o konsultacje. Nie jest to wyjątkowo kosztowne, a będziemy mieć pewność, że wszystkie dokumenty są w porządku, dostaniemy dokładne wiadomości o ryzyku które może być związane z tego rodzaju formą działalności i rozwiane zostaną wszelkie nasze wątpliwości.

Później należy określić kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Po trzecie, spółkę należy zarejestrować. Przede wszystkim w KRS, dokąd w czasie do pół roku od zawarcia umowy należy przynieść umowę spółki, dokumenty rejestrowe i potwierdzenie wpłaty na 1500zł (opłata manipulacyjna). Trzeba nie zapomnieć także o wykazie wspólników i ich danych adresowych (Zobacz kto to radca prawny Oleśnica). W następnej kolejności jest czas na załatwienie formalności w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od początku roku firmę da się zarejestrować internetowo, ale związane jest to z przymusem dysponowania podpisem elektronicznym.

Jak założyć spółkę z.o.o.
Tagi: