Składanie zeznania poprzez Net jest niezwykle łatwą i wygodną metodą, żeby szybko załatwić ową nieprzyjemną procedurę. Jednakże bardzo dużo osób wciąż się boi, że nie dadzą rady, a zatem nadal mozolą się z wypełnianiem papierowych formularzy.

Rozliczenie podatku
Autor: Impact Hub
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli na przykład nasi bliscy składali pit 2016 online – tutaj – i mogliśmy zobaczyć na własne oczy, że znacząco przyspieszyło to całą procedurę, to znakomitym pomysłem może być złożenie deklaracji w następnym roku poprzez Net.

Dużo osób ciągle boi się tej metody wypełniania formularzy – zupełnie niepotrzebnie. Jest ona niezmiernie prosta i z pewnością każdy sobie poradzi. A zatem jeśli bliscy ciągle powtarzają rozlicz pit 2017 online, to prawdopodobnie warto ich posłuchać. Zaoszczędzi nam to mnóstwo czasu i z pewnością zrobimy mniejszą ilość błędów aniżeli normalnie.

Należy wiedzieć, że fiskus uruchomił w 2016 roku nową usługę wstępnego uzupełniania pitów. Jeżeli zatem ktoś rozliczał pit 2016 online, to mógł skorzystać z niej. Jest ona naprawdę wygodna, ponieważ praktycznie cały druk jest już przygotowany, a my musimy tylko go przejrzeć oraz zaakceptować.

Jak widać, rozliczanie pitu poprzez Net posiada wiele bezwzględnych zalet. Jeśli więc nasi znajomi wciąż nam powtarzają rozlicz pit 2017 online – przejdź do artykułu – to znakomitym pomysłem może być posłuchanie ich.

Należy jednakże pamiętać, by gotowy druk zapisać w bezpiecznym miejscu na laptopie i zapisać numer nadania, który otrzymamy po przesłaniu zeznania. Świetnym rozwiązaniem może być również wydrukowanie sobie egzemplarza, by mieć pewność, iż nie zginie.

Tagged on: