Cywilizowany świat już nie jest dziką planetą, której prawa opierają się jedynie o prawidłowości natury. Homo sapiens, przejmując dominację nad Ziemią, wyszedł ze świata zwierzęcego i zaczął przebudowywać świat według swoich potrzeb. Działanie to doprowadziło do rewolucji w odbiorze świata.

Audyt, jakość

Autor: parylo00
Źródło: http://www.freeimages.com
Współczesnego człowieka zachodu nie zadowala jedynie życie lub wegetacja, będąca ograniczona do zaspokajania pierwotnych potrzeb życiowych. Do prawdziwego szczęścia i poprawnego uczestniczenia w świecie potrzeba również cywilizacji, w której się wychowaliśmy.Żeby stać się pełnoprawnych członkiem zachodniego świata trzeba zaakceptować pewne reguły i zacząć żyć w zgodzie z nimi.

Polski rynek pracy nie zna litości. Ludzie powinni być wyedukowani i przygotowani na wieczne szkolenia z różnorakich zagadnień, by w jak najlepszy sposób dopasować się do szerokich wymagań pracodawców, a tym samym wpływać na pochlebną opinię i satysfakcję klienta.

Presja ta działa na przedsiębiorstwo w zasadzie z dwóch stron (zobacz pozycjonowanie stron Artefakt) – ze strony klientów, jak również ze względu na liczne obwarowania prawne oraz wymogi kierowane do firm. Każde przedsiębiorstwo musi spełniać dane normy, regulowane przez system zarządzania jakością ISO, który jest nazywany również ISO 9001.

Jest to norma, ustanowiona przy porozumieniu międzynarodowego zespołu, określająca wymagania, które musi spełniać każda firma, a wiąże sie to z zagadnieniami takimi jak na przykład ciągłe doskonalenie, rzeczowe podejście do podejmowania decyzji, zahaczając o aspekty takie jak IFS.

Założenie własnej firmy nie będzie sprawą prostą, dlatego poleca się głębokie przemyślenie decyzji, bądź nawiązanie współpracy z kompetentnymi przedstawicielami świata biznesu, lub zaczerpnięcia rady w wyspecjalizowanych punktach.

Założenie prywatnej firmy a systemy zarządzania jakością ISO
Tagi: