Domena to zasadniczy składnik internetowej tożsamości. Domena jest częścią adresu internetowego, jaki wiedzie na żądaną stronę. Domeny są zwane przeważnie mianami przedsiębiorstw, lub towarów. Domena to szczególny i jedyny w swoim rodzaju adres każdego serwisu internetowego. Adres winien obejmować informację o jednostce. Istotne jest, ażeby adres witryny razem z tytułem taniej domeny zasadniczej nie był długi, wówczas łatwiej będzie go zapamiętać prawdopodobnym interesantom.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Wyselekcjonowana nazwa domeny, powinna być użytkowana przez sporo lat i będzie ustanawiała logotyp firmy, w związku z tym należałoby przeznaczyć na to trochę czasu i kapitału. Dla aktywnego działania strony internetowej, dobrze jest uchwycić parę tanich domen. Posiadanie osobistej taniej domeny, to zobowiązanie zawarcia umowy i zapłaty za następne lata używania jej.

Jedna tania domena pokazuje zawsze wyłącznie jedną stronę internetową. Oznacza to, że jeżeli ktoś wcześniej nabył tanią domenę, to żadna inna jednostka nie może już jej zarejestrować, chyba, że czas rejestracji nie zostanie prolongowany przez dawnego posiadacza.Tanie domeny powinny mieć w swej nazwie polskie symbole, jednakże nie są one szeroko stosowane. W nazwie domeny nie może występować kropka, a wymiar znaków nie ma znaczenia. Tanie domeny powinno się kupić u godnego zaufania, sprawdzonego rejestratora.

Najtańsze oferty domen posiadają tę zaletę, że po wykupieniu jej, będzie wolno aranżować subdomeny. Subdomena ma jednakowe właściwości, jak domena. Różni się zaledwie tym, że zakończeniem dla niej jest cała nazwa naczelnej domeny. Subdomeny może konstruować tylko właściciel tej domeny i jest w całości darmowe i nieograniczone ilościowo.

Tanie domeny bez serwera wirtualnego niestety nie będą pokazywać żadnej zawartości. Żeby domena wiodła na właściwą stronę, musi zostać z nim związana za pośrednictwem serwera DNS. Jednak tymi kwestiami technicznymi zajmuje się profesjonalista, który tworzy stronę WWW.

Trzeba wyszukiwać domen, jakie są krótkie, łatwe do zapamiętania, łączą się z produktem, przedsiębiorstwem, albo usługą, nie wymieniają symboli ciężkich do powiedzenia, naklejki wypukłe 3D obcojęzycznych.

Biznes online – dobra domena internetowa to podstawa