Dorabiałeś na Wyspach na legalnej umowie i powątpiewasz czy załapiesz się na zwrot podatku? Bez żadnego problemu sprawdzisz ile pieniędzy należy ci się i jakie kroki musisz spełnić, żeby na twoje konto wpłynęły pieniądze z podatku dochodowego.
Zwrot podatku z Anglii nie jest dla Polaków mieszkających w Anglii sprawą tak ważną jak dla rodaków nad Wisłą.

dokumentacja podatkowa

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
To przede wszystkim spora różnica w kursach walut – nasz złoty to grubo pięć razy mniej od funta szterlinga.

Jeżeli chcesz poznać następne materiały zachowane w takiej tematyce, zobacz link (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/). Tam również odnajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie!

Uwzględniając najprostsze i najmniej płatne zlecenia według brytyjskiego przelicznika, naszym rodakom – w przeliczeniu – należą się niemałe zwroty. Oczywiście kiedy liczymy w złotych. Czyli pomnażając należytą kwotę zaliczki przez sprzyjający (w tej sytuacji) kurs walut. Zwrotem podatku z pracy wykonywanej na Wyspach Brytyjskich zajmują się biznesowo firmy, które jako agencje rozliczają się z pracodawcami.

rozliczenie podatku

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Robią to będąc doskonale rozeznanymi o formalności, które musimy spełnić, jeśli chce się otrzymać beż żadnych problemów cały należny zwrot. Należy pamiętać, że czas składania deklaracji z zagranicznych prac kończy się z początkiem kwietnia. Nie inaczej jak w Polsce – to początek nowego roku podatkowego. Więcej szczegółów na stronie .

Niezmiernie ważne jest posiadanie przez pracownika osobistego numeru ubezpieczenia, który obowiązuje w Anglii. Kolejnym wymogiem jest posiadanie kluczowych formularzy, zwanych także kartami podatkowymi. Jeśli pracowaliśmy w Anglii i – z niewiedzy, pominięcia ewentualnie innego powodu – przegapiliśmy okres starania się o zwrot należnego podatku mamy szansę na odzyskanie pieniędzy. Prawo podatkowe ustala granicę do pięciu wstecz, do kiedy możemy próbować odzyskiwać zwrot. Po tym czasie podatek ulega przedawnieniu, a my tracimy pieniądze.

Wiele rozsądnych wskazówek w sprawie prac wykonywanych na Wyspach znajdziemy przeglądając profesjonalny portal podatnika. Nie trzeba tutaj być ekonomicznym fachowcem – do kilku formularzy, numer ubezpieczenia i przeczytanie najczęściej zadawanych pytań – wystarczy dać sobie trochę czasu na połapanie się, a następne zwroty w kolejnych latach okażą się jedynie formalnością. Egzekwujmy prawo z zapisów, które gwarantują nam zwrot za pracę. Także w Anglii.
Pracowałeś na Wyspach. Czy przedsiębiorcy umożliwią ci wsparcie przy staraniu się o zwrot z podatku dochodowego