Rekrutacja handlowców w wielu przypadkach zdoła sprawiać nie lada kłopot i wyzwanie dla rekrutera. Kandydatów na stanowisko handlowca naturalnie jest sporo, niemniej jednak jakim sposobem odnaleźć świetną osobę, jaka sprawdzi się na tym stanowisku?

biznes

Źródło: flickr.com

Z pewnością na samym początku trzeba się zastanowić nad tym jaki winien być wspaniały handlowiec i jakimi cechami winien się wyróżniać. Osoba ta będzie wyrażać firmę jako jej wizytówka, naturalnie więc musi się porządnie prezentować. Winna być to osoba elegancka, estetycznie i porządnie ubrana, jednym słowem czysta pod wszelkim względem. Już na samym początku rozmowy kwalifikacyjnej zdołasz bez trudności się zorientować czy dany aspirant realizuje to wymaganie, czy może jego wygląd dużo odstaje od oczekiwanego. Prócz tego osoba pragnąca pracować jako handlowiec bez wątpienia powinna odróżniać się kilkoma ważkimi kwestiami. Po pierwsze musi być rozmowna i nie mieć problemów z nawiązywaniem odpowiednich kontaktów z innymi ludźmi.

agencja pracy

Źródło: http://www.randstad.pl/

Poza tym musi mieć wyśmienite umiejętności negocjacyjne, jakie pomogą jej w sprzedaży takich usług, jak na przykład usługi hr (–>rekrutacja pracowników) oraz zezwolą na uniknięcie uciążliwych dyskusji. Kolejną istotną rzeczą jest również odporność na stres i umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami – na nieszczęście powinno liczyć się z tym, że nie każdy Konsument okaże się przyjemny oraz taktowny. Mile widzianymi cechami są też umiejętność osobnego działania i organizowania osobistej pracy.

To zaledwie parę cech, które powinny wyróżniać dobrego handlowca.

Nie obawiaj sie, że informacji na omawiany temat nie odnajdziesz, gdyż są tutaj. Wystarczy wejść na proponowany link (http://www.gazeta.ie/art/cv-po-angielsku.html), który znajduje się pod odnośnikiem.

Jeśli Twój kandydat takie ma to istnieją ogromne szanse, iż sprawdzi się w tym zawodzie. Naturalnie Ty, jako rekruter także musisz porządnie przygotować się do prowadzenia rekrutacji. Przede wszystkim należy przyrządzić określony plan naboru na nowe stanowisko, wyłonić profil kandydata a także stworzyć skrzętny opis stanowiska i zwrócić uwagę na kwalifikacje i umiejętności kandydatów oraz szczegółowo wyznaczyć żądane cechy.

Jakim sposobem odszukać wspaniałego handlowca, czyli kilka słów na temat efektywnej rekrutacji